רכישת כרטיסים לרכישת כרטיסים
צילום: תום ווליניץ
נגן סרטון
מאושר סל תרבות

האחות של נדב – סל תרבות מסע התבגרות מרגש חוצה זמן ומקום

משך ההצגה: 50 דקות

לו הייתה יכולה, הייתה נעמה מחזירה את הזמן לאחור, ללפני שנה. כשעוד נחשבה לנערה רגילה, מן השורה. לא יפה במיוחד אבל גם לא מכוערת, לא חכמה במיוחד וגם לא טיפשה, לא מחוזרת מדי ולא דחויה. ממוצעת, פשוטה, אבל לפחות לא "אחות שכולה". המורות מעלימות עין כשהיא מאחרת לשיעור, החברות כבר לא באות יותר לבקר, הבנים מתחמקים מלהזמין אותה למסיבות, בעוד שכל מה שנעמה רוצה, זה לנער מעליה את התווית שדבקה בה מאז מות נדב אחיה הגדול, שנהרג בפעילות צבאית לפני כשנה. ולשוב להיות נערה רגילה, מקובלת ושמחה.

"האחות של נדב" היא הצגת יחיד מצחיקה, חיה, בועטת, ומרגשת. בביצוע של שחקנית אחת, המציגה 8 דמויות מחייה של נעמה: חתול מפונק, אח קטן עם נמשים, אימא פסלת, טלי ארוכת הרגליים, נער תכול עיניים, גילה המנהלת, אח גדול שנהרג ונערה אחת המחפשת את דרכה חזרה לעצמה. כל דמות מוסיפה פיסה מחייה של נעמה עד שנרקמת התמונה הסופית – מסע ההתבגרות המרגש, חוצה זמן ומקום של נערה בת 16.

ההצגה מתעסקת בהתמודדות עם שכול אצל בני נוער, חיפוש זהות עצמית ודימוי חברתי על רקע המציאות הישראלית המטלטלת.

" …"האחות של נדב" היא הצגה יוצאת במינה המביטה נוכחה בשכול ובעיקר באחים השכולים, אלו שנותרו למלא את החלל ולעיתים קרובות מוצאים עצמם בצד. כמו השכול, היא עושה זאת בעוצמה ובצורה נוקבת…"

איתי אילנאי - סופר, עיתונאי, ומבקר תאטרון

"…ההצגה "האחות של נדב" היא בין ההצגות הטובות שראיתי ובלי ספק החשובה מהן. השילוב בין המשחק המעולה לבין התוכן מיוחד במינו…."

יהודה לפיאן - מבקר תרבות "בית אביחי"
  • כתיבה ובימוי:
    יערה רשף נהור
  • שחקנית:
    גילי בית הלחמי
להזמנת הצגה אנא מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

    להזמנת הצגה