רכישת כרטיסים לרכישת כרטיסים
צילום: אליצור ראובני
האירוע הסתיים

ילדת הפעמון מחזה מוזיקלי לכל המשפחה

פרס המחזה והמוסיקה בפסטיבל פותחים מסך 2011

ילדת הפעמון נכתב בהשראת אגדה סינית עתיקה, שממשיכה לעבור מדור לדור. את האגדה מספר שגריר ישראל בסין לבתו קוֹנִי, בעת הטיסה שלהם מתל אביב לבֵּייגִ'ינְג. קוֹנִי מתנגדת לשליחות של אביה והוא נותן לה במתנה גוֹנְג קטן שהגיע אליהם מאמא שנפטרה. הגוֹנְג הופך לספר וממנו קורא אבא לקוֹנִי את האגדה, עד הנחיתה.

במרכז האגדה הסינית עומדים חרש פעמונים מהולל בשם קוּאָן-יוּ ובתו קוֹנְג-גֵיי. קיסר וקיסרית סין מצווים על חרש הפעמונים לצקת פעמון מיוחד שצלילו המיוחד לא נשמע מעולם, אחרת יוצא להורג. קוּאָן-יוּ כושל במבחן פעמיים וחרב התליין כבר מרחפת מעל ראשו, כאשר קוֹנְג-גֵיי פונה לעזרתה של אלת האש. כך מתבשרת בתו של חרש הפעמונים כי הפתרון לחידה כרוך במחיר כבד.

בהדרגה הופכת קוֹנִי הילדה הישראלית לדמות פעילה בתוך האגדה והיא משנה את גורלם של האב ובתו הסיניים.

"מחזה משל יפה ופיוטי…המוזיקאי בן ארצי יצר פסקול עדין ויפהפה… צוות השחקנים המוכשר, המגיש ביצוע מדויק ומלא חן, גם במשחק וגם בשירה"

ידיעות אחרונות

"ילדת הפעמון" היא יצירה מרגשת, אינטלגנטית ומלאה באהבה, המספרת על נאמנות, שותפות גורל ואומץ שבוימה בכשרון רב על ידי יעל טילמן ומשוחקת עם הרבה כבוד של צוות השחקנים לשפה העברית."

מתוך הבלוג "מבקר בתיאטרון - הבית של חובבי התרבות והתיאטרון בישראל"

"זו הצגה עדינה ויפה שאולי לא נועדה לילדים הקטנים ביותר, אך מספקת חוויה תיאטרלית מתוחכמת, מגרה ומלאת דמיון לגדולים יותר ולהוריהם"

ידיעות אחרונות

הרבה דברים טובים מתרחשים בהצגה, אבל העיקר הוא היכולת לזקק עולם שלם למופע מינימליסטי שעובד מצוין… עדכני ועשוי במינון מושלם של תוכן ואסתטיקה. כדאי מאוד".

ממון
 • פרס המחזה והמוסיקה
  פסטיבל פותחים מסך 2011
 • בימוי:
  יעל טילמן
 • מחזה:
  נאוה סמל
 • מוסיקה:
  בן ארצי
 • תפאורה ותלבושות:
  גילי כוכבי
 • תאורה:
  עדי שימרוני
 • משתתפים:
  רותם שוורץ, עידן שמי, אבישי סנדר, עדי אייזנמן, עדי הררי, סיוון כהן, קרן מרום, אבי עדוי

בשיתוף תיאטרון בית-ליסין